MENÜ

OnlyMiniBunny

 

 

Néhány felszerelés vásárlására szükség lesz, mire a nyuszi otthonunkba kerül.

A legelső talán a hordozó, mert abban visszük haza. Ebből célszerű nem a legolcsóbb, legkisebb méretűt venni, mert a felnőtt nyuszi is megy legalább évente egyszer állatorvoshoz, ha az esedékes oltását kell megkapnia. Sokkal biztonságosabb egy zárt tetős hordozó, mint egy karton doboz, amiben csúszkál, esetleg elázik, ha pisil, és ki is ugorhat belőle, ha megijed.

A következő fontos dolog a ketrec kiválasztása. Sok webáruház kínál kezdő szetteket, ami minden nyuszi-lakás elengethetetlen felszerelését tartalmazza: itató, szénatartó, sarok wc, felugró/bebújó.

nyúlketrec szett

A ketrec mérete legalább 100*60 legyen, vagy ettől nagyobb. Magasságra akkora, hogy fel tudjon állni benne. Gondoljunk csak bele, nyuszikánk mennyi időt fog eltölteni ebben... ne egy hörcsög vagy tengeri malac méreteihez vásároljunk! Igaz, hogy a 6-8 hetes nyuszkó még  kicsi, de előbb-utóbb megnő majd.

Itatóból a szelepes vagy golyós verzió egyszerűbb megoldás (kb 500-1000 ml), de lehet kerámia tálka is, amit nem tud kiborítani.

itató

Az etető tálka is olyan legyen, amit nem tud kiborítani. Ha összekeveredik a bogyókkal, már nem biztos, hogy megeszi. Ezért kell a szénatartó/széna rács is. Van olyan nyuszkó, aki már a letaposott szénát nem eszi meg, de van aki a földről szereti válogatni, kapargálni. 

szénarács

A nyuszi wc lehet sarok wc, vagy a cicáknak készül peremes wc. Ebbe tegyünk csak almot (forgács, pellet, stb. természetes alom, !!!MACSKA ALOM TILOS!!!/, ne szórjuk be a ketrec alját, mert nehezebb lesz a szobatisztaságra nevelés.

sarok wc

Szobatisztaságra előnevelve költöznek ugyan, de nem én szoktatom őket wc-re, hanem anyukájuktól tanulják (mint pl.az evést, ivást) a wc használatot is. De új hely, új szagok :).

 

Asztali nézet